Ana içeriğe atla

HERŞEYİ BURADAN ARA GÖR ✔️

Binali Yıldırım Mazbata kime verilirse başkan odur
Binali Yıldırım: Mazbata kime verilirse başkan odur
AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, İstanbul'daki itirazlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yıldırım, Şimdi soruyorum Sayın İmamoğlu elinde mazbatan var mı? Yok. O halde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı yazarak orada burada hava atmanın ne anlamı var. dedi.
Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım, seçim sonuçlarına ilişkin yaptığı açıklamada, "Seçimin patronu YSK'dır. İmamoğlu bunu bilmeli. Bir sabırsızlık hali var şiddetle kınıyorum"dedi. İşte Yıldırım'ın konuya ilişkin açıklamalarından satırbaşları:

''Biliyorsunuz 31 Mart seçimleri İstanbul'da ve Türkiye'de gerçekleşti. Malatya'da yaşanan olay dışında hamdolsun yurdun her tarafında sükunetle ve olgunlukla seçimleri gerçekleştirdik. Ama konuşulmaya devam ediyor. Bu da doğal bir şey. Anayasamızın maddeleri çok açık. Seçimler yargı yönetimi ve denetiminde yapılır diyor. Seçimin başlamasından bitimine kadar seçimin düzen içinde yapılması, yönetilmesiyle ilgili bütün işleri yapma, yaptırma görevi YSK'ya aittir.

Seçimin patronu YSK'dır

Yorumlar